Oftalmologická ambulancia

Diagnostika a liečba suchého oka

Syndróm suchého oka je dnes, žiaľ, bežnou súčasťou života. S nepríjemným rezaním očí, svrbením či zečervenaním očí sme sa už stretli azda všetci, jeho príčinou môžu byť práve naše suché oči.

V oftalmologickej ambulancii Spinn clinic Vám ponúkame jedinečnú možnosť jeho diagnostiky a následnej liečby.

Pacienta diagnostikujeme prístrojom TearCheck, vďaka ktorému lekár určí presnú príčinu suchého oka. Pokiaľ je pacient lekárom vyhodnotený ako vhodný na liečbu, odporučí sa ošetrenie prístrojom E-eye.

E-eye je jedinečný prístroj, ktorý stimuluje Meibomove žliazky k zvýšenej tvorbe tukovej zložky slzného filmu. Tuková zložka zabežpečuje stabilitu slzného filmu, zabraňuje nadmernému odparovaniu sĺz a tým aj nežiaducim prejavom suchého oka.

Priebeh ošetrenia je krátky a nebolestivý. Pacient dostane ochranné okuliare, na dolnú mihalnicu je nanesený gél a následne vykonávame na konrétnych miestach na dolnej mihalnici samotný výkon. E-eye funguje na princípe pulzov svetla špecifickej vlnovej dĺžky a teda pacient vidí len svetelné záblesky. Pacient po zákroku odchádza domov, koža v okolí nie je vôbec alebo len minimálne podráždená.

Ošetrenie sa opakuje 3 krát v presne stanovených termínoch.
V deň zákroku neodporúčame pacientom zdržiavať sa na slnku.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram