Estetická medicína

Chirurgické odstránenie znamienok

Pigmentové znamienka sa z bezpečnostných dôvodov odstraňujú zásadne chirurgicky a následne sú odosielané na histologické vyšetrenie. Na chirurgické odstránenie indikujeme pigmentové znamienka, ktoré sú dermatoskopom počas kožného vyšetrenia vyhodnotené ako rizikové alebo sú esteticky rušivé a nie je možné odstránenie laserom.

Priebeh ošetrenia:

Samotnému odstráneniu predchádza vyšetrenie u kožného lekára, ktorý odporučí chirurgický zákrok. Znamienko sa znecitlivý lokálnym anestetikom a následne je plastickým chirurgom odstránené. Vzorku okamžite posielame do Martinského bioptického centra. Výsledky histológie sú známe do 10-14 dní a pri vyberaní stehov sú odovzdané do rúk klienta aj so zhodnotením od kožného lekára.

Efekt zákroku:

Znamienko je odstránené ihneď pri zákroku. Po chirurgickom odstránení ostáva v danom mieste jazva.

Starostlivosť po ošetrení:

Počas hojenia sa klient musí vyhýbať akejkoľvek fyzickej aktivite, ranu ošetrovať podľa odporúčania lekára. Niekoľko týždňov sa dôsledne vyhýbať slnečnému žiareniu a soláriu. Ošetrené miesto natierať vysokým ochranným faktorom SPF 50+.

Cenník

Laserová ablácia menší útvar

20

Laserová ablácia väčší útvar

30

Kauter menší útvar

20

Kauter väčší útvar

20

Kryoterapia menší útvar

5

Kryoterapia väčší útvar

5

Novinka!
Ošetrenie Morpheus8

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram