Estetická medicína

Frakčný resurfacing CO2 laserom

Frakčný CO2 resurfacing je zbrusovanie kožného povrchu. Lúč zároveň preniká hlbšie do dermis kože a vyvoláva novotvorbu kolagénových a elastínových vlákien 3-5 mesiacov po zákroku.

Ošetrenie je vhodné na omladenie pleti, redukciu vrások, odstránenie pigmentových škvŕn, redukciu rozšírených pórov a jazvičiek po akné. Vylepšuje štruktúru kože tváre, krku, dekoltu, pripadne len jednotlivé lokality, ako je okolie očí, úst, prípadne oblasti postihnuté jazvami.

Prebeh ošetrenia:

Zákroku predchádza aplikácia anestetického krému po dobu 30 minút a následne tesne pred lasérovaním lokálne zachladnenie. V priebehu zákroku pacient pociťuje ľahké pálenie, tesne po resurfacingu silnejšie pálenie, ktoré postupne ustupuje. Po zákroku tvár ošetríme termálnou vodou a reepitelizačným a regeneračným krémom. Nasledujúce 2-3 dni môže pretrvávať začervenanie a opuch ošetrenej oblasti, na 3. deň začína tvorba drobných chrastičiek s následným odlupovaním, ktoré trvá obvykle max. 7 dní (chrastičky sa nesmú nasilu strhávať). Následne je možné použiť jemný make-up. Po ošetrení okolia očí a na očných viečkach môže opuch pretrvávať dlhšie. Po vyhojení pretrváva jemné začervenanie ošetrenej oblasti, ktoré sa postupne vytratí do pôvodnej farby kože.

Starostlivosť po ošetrení:

Po ošetrení je bežný pocit pálenia či svrbenia pokožky. V deň ošetrenia sa neodporúčame dotýkať ošetrených miest. Nasledujúci deň sa objavuje opuch (výraznejší pri ošetrení okolia očí) a postupne začínajú vznikať drobné chrastičky. Pocit silného pnutia pokožky zmiernite aplikáciou termálnej vody a nanášaním epitelizačného krému (Cicaplast, Cicalfate) 2-3x denne.

V najbližších dňoch vzniknuté chrastičky odpadávajú (nie je vhodné chrastičky strhávať nasilu), mizne opuch, pokračujete v aplikácií reepitelizačného krému.

Niekoľko týždňov po ošetrení je prítomný pocit citlivej pokožky a taktiež pretrvávajúce začervenanie. Je nevyhnutné nasledujúce 3 mesiace dodržiavať prísnu protislnečnú ochranu v podobe SPF 50+ a nevystavovať ošetrenú oblasť priamemu slnku.

Efekt:

Drobné vrásky sú vyhladené, pleť je pevnejšia a farebné nerovnosti sú odstránené. Pleť dosiahla mladistvejší vzhľad. Efekt je dlhodobý.

Cenník

Resurfacing tvár vrátane pozákrokovej starostlivosti

320

Resurfacing krk

250

Resurfacing dekolt vrátane pozákrokovej starostlivosti

320

Resurfacing tvár + krk vrátane pozákrokovej starostlivosti

450

Resurfacing tvár + krk + dekolt vrátane pozákrokovej starostlivosti

650

Novinka!
Ošetrenie Morpheus8

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram