Estetická medicína

Skin Tech Easy TCA Chemický peeling

Chemický peeling je povrchové ošetrenie pleti pri ktorom dochádza k exfoliácii - mechanickému olupovaniu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky. Cieľom je povrchové omladenie, zosvetlenie a jemné vypnutie pleti. Pôsobením roztoku 15 % TCA sa odlučujú povrchové zrohovatené bunky a nahradzujú sa novými bunkami zo spodných vrstiev. Jeho hlavnou indikáciou je eliminovať akné či rozšírené póry, čím zároveň pomáha zmierňovať nadmerné premasťovanie pokožky, zmierňuje povrchové pigmentácie, jemné vrásky a v neposlednom rade pôsobí na aktiváciu tvorby kolagénu. Pre dosiahnutie efektu je potrebná séria ošetrení.

Priebeh ošetrenia:

Pleť dôkladne vyčistíme, citlivé miesta ako sú pery či okolie očí ošetríme vazelínou a následne  aplikujeme samotný peeling. Môžete pociťovať pálenie a štípanie pokožky, avšak toto ošetrenie trvá len pár minút preto ho naši klienti tolerujú veľmi dobre. Nakoniec sa aplikuje neutralizačný a hydratačný krém. Ošetrenie vykonávame v období október až apríl.

Starostlivosť po ošetrení:

V deň ošetrenia pretrváva začervenanie pleti, na druhý deň môžete pocitovať intenzívnejšie pnutie  pokožky, pleť hydratujte krémom. Na 3.deň sa pokožka začne intenzívnejšie olupovať (tento efekt je pri tomto type ošetrenia žiadúci), olupovanie môže pretrvávať do 7. dňa od ošetrenia. Je nutné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a soláriu, nešúpať a neškriabať si ošetrenú pokožku, používať krémy s maximálnym ochranným faktorom SPF 50+,

Efekt:

Zjemnenie a odstránenie hyperpigmentácií, eliminácia prejavov akné a rozšírených pórov. Ďalej omladenie pokožky a zjednotenie celkového odtieňu pleti. Pre dosiahnutie žiadaného výsledku je nutné zákrok opakovať 4-6x v intervale 14 dní, následne podľa potreby na udržanie stavu pokožky.

Cenník

1 ošetrenie

55

4 ošetrenia

200

Novinka!
Ošetrenie Morpheus8

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram