Ortopedická ambulancia

Ortopedická ambulancia SPINN sa špecializuje na ochorenia muskuloskeletárneho aparátu.

Dôležité Informácie:

Vyšetrenie kĺbov, chrbtice, sonografické vyšetrenie detských bedrových kĺbov, punkcie kĺbov, aplikácia liečiva, liečba artrózy - autológnou kondicionovanou plazmou (ACP terapia).

Ambulancia disponuje vlastným USG prístrojom a tiež magnetickou rezonanciou.

Vyšetrenie sa nevykonáva na počkanie, je potrebné sa telefonicky objednať.
Ambulancia nie je zmluvným partnerom zdravotných poisťovní.


USG vyšetrenie bedrových kĺbov novorodencov:

Sonografické vyšetrenie pomáha odhaliť vývojové vady bedrových kĺbov, aby sa mohli včas a efektívne liečiť. Patrí medzi základné screeningové vyšetrenia novorodenca, prvýkrát sa robí už v nemocnici a druhé vyšetrenie by malo dieťa absolvovať doveku 4 - 6 týždňov. V prípade, že je všetko v poriadku, nie je potrebné ďalšie sledovanie a opakovanie vyšetrenia.

USG vyšetrenie trvá približne 10 minút a pre dieťatko je bezbolestné. Pred vyšetreným nie je nutná žiadna príprava.

ACP TERAPIA

Podstatou ošetrenia je získať z krvi pacienta plazmu obohatenú o trombocyty a vysoké množstvo rastových faktorov (PDGF, AB aBB, IGF, EGF, VEGF, TGF Beta1 a Beta 2).

Aktivujú regeneračné a reparačné procesy vo viacerých tkanivách vrátane kostí, šliach, chrupavky a kože. Napomáhajú procesu hojenia priakútnych úrazoch, alebo pri prechode do chronického štádia.

Tento výťažok z krvi sa aplikuje pomocou injekcie do poraneného miesta resp. kĺbu. Rastové faktory aktivujú kaskádu protizápalových, regeneračných a reparačných procesov.

Novinka!
Ošetrenie Morpheus8

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram